KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15543200
*
nr 1554 3200
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2023
kl 19:11:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 21:04:10
1
1.000 kr
3/8 21:21:59
2
1.100 kr
6/8 16:20:40
3
2.200 kr
7/8 18:25:41
4
1.300 kr
7/8 18:25:41
3
1.400 kr (Budbetjänt)
7/8 18:25:45
4
1.500 kr
7/8 18:25:45
3
1.600 kr (Budbetjänt)
7/8 18:25:51
4
1.700 kr
7/8 18:25:51
3
1.800 kr (Budbetjänt)
7/8 18:26:01
4
1.900 kr
7/8 18:26:01
3
2.000 kr (Budbetjänt)
7/8 18:26:12
4
2.200 kr
7/8 18:26:12
3
2.200 kr (Budbetjänt)
7/8 18:26:16
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Wickström
nr 1554 3200
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 21:04:10 | 1 | 1.000 kr |
3/8 21:21:59 | 2 | 1.100 kr |
6/8 16:20:40 | 3 | 2.200 kr |
7/8 18:25:41 | 4 | 1.300 kr |
7/8 18:25:41 | 3 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
7/8 18:25:45 | 4 | 1.500 kr |
7/8 18:25:45 | 3 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
7/8 18:25:51 | 4 | 1.700 kr |
7/8 18:25:51 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
7/8 18:26:01 | 4 | 1.900 kr |
7/8 18:26:01 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
7/8 18:26:12 | 4 | 2.200 kr |
7/8 18:26:12 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
7/8 18:26:16 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1928, död 2014 .Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49